TOTAL OİL TÜRKİYE A.Ş

1992 yılından beri uluslararası enerji şirketi Total S.A.’nın bünyesinde Türkiye’de faaliyet gösteren Total Oil Türkiye, Nisan 2016 tarihinde devir alım süreci tamamlanarak Demirören Holding kuruluşu olmuştur.

Total Oil Türkiye, 450’yi aşan istasyon dağıtım ağı, akaryakıtta %5,6’lık pazar payı ile Türkiye’nin 5. büyük akaryakıt şirketidir. Çalışan sayısı 220 dir.

Türkiye dizel araç pazarının gelişmesinin önünü açan Eurodiesel gibi birçok ilkin öncüsü olan Total Oil Türkiye, üstün nitelikli katkılarla zenginleştirilen Excellium akaryakıt serisi ile tüketicilere kaliteyi ve üstün performansı bir arada sunmaktadır.

Daha güçlü ve daha etkin istasyon ağına sahip olmayı hedefleyen Total Oil Türkiye, istasyon yatırımlarına hızla devam etmektedir. Daha çok şehir içi ve prestijli projeler gerçekleştirmeyi amaçlayan Total Oil Türkiye, bu bağlamda büyük şehirlerde yeni istasyonlara imza atarak ve mevcut istasyonlarını yenileyerek hedefine sağlam adımlar ile ilerlemektedir.

Gerçekleştirdiği projelerle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam eden Total Oil Türkiye, “Total Mobil Ödeme” uygulamasıyla müşterine -araçtan inmeden- kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde akaryakıtını alarak ödeme yapmayı sağlamaktadır.

Kaliteli ürünleri farklı bir hizmet anlayışıyla müşterilerine sunabilmek için Total Oil Türkiye tarafından kurulan Total Akademi Takımı, Total’in istasyonlarında sunduğu hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak üzere istasyon personeli için hazırlanmış eğitimlerine, içerisinde LCD TV-Ses sistemi ve printer olan 3 aracı ve 6 eğitmeni ile aralıksız olarak devam etmektedir. Total Akademi Takımı, her sorumluluk ve görev tanımına göre ayrı ayrı hazırlanmış eğitim modüllerini tüm Türkiye’yi dolaşarak Total Oil çalışanlarına sunmaktadır. Ayrıca, istasyonlarda müşterilere sunulan hizmet seviyesi gizli müşteri ziyaretleri ile kontrol edilmekte ve kalite kontrol araçlarıyla denetlenmektedir.

Her zaman yüksek kaliteli hizmet vermeyi amaçlayan Total Oil Türkiye, istasyonlarında akaryakıt dışı faaliyetlere de büyük önem vermektedir. Total Oil Türkiye, müşterilerinin ihtiyaçlarını kolayca temin edecekleri Bonjour marketlerini ve ihtiyaç  duyduklarında, 7/24 keyifli bir mola için Café Bonjour’ları hizmete sunmaktadır. Bonjour marketleri sayısı bugün Türkiye genelinde 130’u aşmıştır.

Total Oil Türkiye, Türkiye’de bir ilk olan ve Total Oil Türkiye’in öncülük ettiği “Total Wash’’ projesi ile çevre duyarlılığına paralel olarak doğa dostu deterjanlar ve %80 su geri dönüşüm sistemi ile şimdilik 25 istasyonda servis veren araç yıkama hizmetini ve bunun yanı sıra Türkiye’de ilk ve tek olan “Lotus cila”yı müşterilerine sunmaktadır.